MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA, CZYLI…

Zabieg niezwykle efektowny, mało inwazyjny i bezpieczny: połączenie techniki mikronakłuć z jednoczesnym wprowadzaniem substancji aktywnych. W czasie zabiegu pojawia się dyskomfort (złagodzony środkiem przeciwbólowym), ale nie ból. Nie ma też niebezpieczeństwa siniaków.

Przede wszystkim jednak jest to zabieg naturalny. Zamiast „rozprostowywania” zmarszczek (jak w przypadku botoksu) albo wprowadzania wypełniaczy, mezoterapia mikroigłowa pobudza skórę do procesów regeneracyjnych. Uwalniane są czynniki wzrostu, dzięki czemu komórki macierzyste oraz fibroblasty stymulowane są do tworzenia nowego, pełnowartościowego i całkowicie naturalnego kolagenu. Powstałe w czasie zabiegu „mikrotunele” w naskórku pozwalają też wprowadzić substancje aktywne zawarte w koktajlach znacznie głębiej niż w przypadku tradycyjnych zabiegów.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg wykonywany na twarz, ale też na ciało: bardzo dobrze sprawdza się w przypadku takich partii ciała jak brzuch, uda, biodra czy pośladki.

DLA KOGO?

Mezoterapia mikrogłowa polecana jest dla osób:

  • z widocznymi oznakami starzenia i zmarszczkami
  • ze skórą pozbawioną jędrności
  • z rozszerzonymi porami skóry
  • z cieniami i „workami” pod oczami
  • ze skórą zniszczoną słońcem i solarium
  • z cerą trądzikową
  • z bliznami, np. potrądzikowymi
  • ze skórą cienką i wrażliwą
  • dla tych, którzy chcą odświeżyć kontur ust
  • dla tych, którzy walczą z cellulitem i rozstępami

NA CZYM POLEGA ZABIEG MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ?

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest niewielkim urządzeniem z jednorazowym, sterylnym kartridżem wyposażonym w zestaw mikroigieł. Zabieg polega na dokonywaniu mikronakłuć na skórze z jednoczesnym wprowadzaniem substancji aktywnych zawierających m.in. kwas hialuronowy, witaminę C oraz czynniki wzrostu. Podobnie jak w tradycyjnym rollerze, ale znacznie efektowniej i precyzyjniej (m.in. ze względu na szybkość działania igieł: od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy mikronakłuć na minutę). Długość igieł oraz szybkość dostosowywana jest indywidualnie do konkretnej partii ciała oraz potrzeb klienta.

TERAPIE ŁĄCZONE

Mezoterapia mikroigłowa polegająca na indukcji kolagenu znakomicie sprawdza się w połączeniu z takimi zabiegami i jak mikrodermabrazja albo peeling kwasem glikolowym. Należy je wykonać przed mezoterapią mikroigłową: efektem będzie wtedy silne ujędrnienie skóry, ale też eliminowanie rozstępów i cellulitu. Świetne rezultaty przynosi też połączenie mezoterapii mikroigłowej z karboksyterapią.

CO SIĘ DZIEJE PO ZABIEGU? 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest niezwykle skuteczny, mało inwazyjny, ale proces regeneracji trwa kilka dni. W przypadku najgłębszych nakłuć – do 10-14 dni, chociaż lepszy efekt daje stosowanie krótszych igieł, ale w serii regularnie powtarzanych zabiegów: proces regeneracji jest wtedy również krótszy. Mezoterapię mikroigłową warto więc zaplanować i wykonać z wyprzedzeniem, np. przed ważną uroczystością, wyjazdem itp.

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i piekąca, co ustępuje najczęściej w ciągu 24 godzin. W procesie regeneracji mogą pojawić się małe strupki oraz drobne wypryski (dowód, że skóra weszła w proces samooczyszczania), a także łuszczenie naskórka.

Po zabiegu nie należy eksponować skóry na słońce, gorąco lub mróz. Należy też dbać o higienę i przez 24 do 48 godzin nie nakładać makijażu. W salonie dostępne są również preparaty kosmetyczne, które przyspieszają regenerację naskórka i łagodzą podrażnienia.

CENA ZABIEGU

twarz: 280 zł 

twarz + szyja: 330 zł 

twarz + szyja + dekolt: 380 zł 

Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut

SERIE ZABIEGÓW

Zabieg mezoterapii igłowej najlepiej wykonywać w serii – np. pięć zabiegów w odstępach 7-10 dni, a szósty w odstępie miesiąca. Szczegółowy plan serii oraz terapii łączonych ustala indywidualnie nasza kosmetolog.

SERIE ZABIEGÓW

Dla osób korzystających z serii zabiegów mamy do dyspozycji specjalne pakiety w promocyjnych cenach.