ODPOWIADAMY NA WASZE PYTANIA

Kobieta z paznokciami tytanowymi

Czy laserowa depilacja rzeczywiście jest skuteczna?

Tak, co potwierdzają badania naukowe: o ile wykonywana jest laserem diodowym. Trzeba jednak pamiętać, że jeden, dwa, a nawet trzy zabiegi nie wystarczą – włosy mogą być rzadsze, ale wciąż będą odrastać. Aby depilacja była naprawdę skuteczna, potrzeba średnio od 5 do 8 zabiegów. Wydaje się, że to dużo. Ale terapia 8 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni zajmować może od siedmiu miesięcy do jednego roku, przy czym korzyść pozostaje na całe życie.

Co to znaczy, że depilacja laserowa usuwa włosy całkowicie?

Badania potwierdzają, że po odbyciu pełnej serii zabiegów (5-8) włosy przestają rosnąć w ok. 90 proc. To, co czasem (nie zawsze) pozostaje, to bardzo delikatne, cienkie włoski, których zwykle nawet nie widać. Można je jednak np. golić maszynką – wystarczy robić to raz na miesiąc (w przypadku osób przed depilacją laserową, by uzyskać gładką skórę, konieczne jest to co 2-3 dni).

Czy to na mnie podziała?

Depilacja laserowa nie jest dla każdego – najlepsze efekty przynosi w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Jeśli ktoś próbuje Cię namówić na laser, chociaż masz bardzo jasne, rude lub siwe włosy, nie wierz – włosy mogą być rzadsze, ale wciąż będą odrastać. W przypadku takich osób warto polecić raczej depilację światłem E-light.

Jak działa laser?

Laser diodowy LightSheer Desire emituje światło
o długości fali 810 nm. Podczas zabiegu wiązka energii przenika do skóry i pochłaniana jest przez melaninę – czyli barwnik zawarty we włosie. W czasie zabiegu światło lasera zamieniane jest na ciepło, które nie uszkadza skóry, ale uszkadza macierz włosa, dzięki czemu włos przestaje odrastać.

Czemu gdzie indziej zabiegi depilacji są tańsze?

Kilkadziesiąt badań naukowych robionych na całym świecie potwierdza, że najskuteczniejszą metodą trwałej depilacji jest laser diodowy. Są oczywiście metody tańsze, ale mniej skuteczne. Tak jak IPL, który potocznie nazywa się „laserem”, chociaż nim nie jest. Wybierając gabinet, trzeba więc pamiętać o tym, jakim rodzajem lasera będzie dokonywany zabieg, ale też jakim dokładnie sprzętem. W Tallulah pracujemy na Lightsheer Desire, ponieważ to jedna z najlepszych i doskonale sprawdzonych marek na całym świecie, a nasza kosmetolog ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów laserowej depilacji.

Na czym polega zabieg?

W czasie zabiegu na oczyszczoną, gładką skórę kosmetolog przykłada głowicę lasera i oddaje tzw. „strzał” – dzięki temu z głowicy wydostaje się wiązka światła laserowego. Urządzenie przykładamy punktowo, krok po kroku, na określonej partii ciała (np. nogi), żeby usunąć włosy z całej powierzchni depilowanej części ciała.

Czy to boli?

Laserowa depilacja nie jest zabiegiem przyjemnym, ale każdy ma inny próg bólu, a w związku z tym – inne uczucia podczas zabiegu. Większość osób czuje podczas zabiegu pieczenie lub ukłucia. W przypadku depilowania kilku części ciała nasza kosmetolog robi między kolejnymi „strzałami” lasera krótkie przerwy – wtedy skóra ma możliwość zregenerowania się. Nasza kosmetolog może również zaproponować miejscowe znieczulenie danej części ciała (np. maścią Emla), co najlepiej wykonać ok. godzinę przed zabiegiem.

Jak długo trwa zabieg?

Wszystko zależy od tego, jakie części ciała poddawane są depilacji oraz jaką wrażliwość ma skóra konkretnej osoby. Generalnie zabieg trwa najczęściej od 30 minut do półtorej lub dwóch godzin (w przypadku kilku części ciała).

Kiedy wykonywać depilację laserową?

Teoretycznie przez cały rok, chociaż wiosną i latem należy zachować szczególną ostrożność – skóra jest wtedy narażona na promieniowanie UV. Najlepszym okresem jest więc jesień, zima i wczesna wiosna. Zawsze jednak warto po zabiegu przez ok. trzech tygodni stosować kremy z filtrami UV. A na pewno nie powinno się wykonywać zabiegu przed urlopem, w czasie którego zamierzamy np. korzystać ze słońca – należy wtedy tak ustawić zabieg (np. w serii), żeby wykonać go mniej więcej 2-3 tygodnie przed lub po ekspozycji ciała na słońce.

Jak wygląda skóra po depilacji laserowej?

Przez ok. 2-3 godzin po zabiegu w miejscu, w którym przeprowadzany był zabieg, pojawia się zwykle zaczerwienienie. Rzadziej może również wystąpić niewielki obrzęk okołomieszkowy. Nie należy się jednak tym przejmować – to tylko dowody, że skóra dobrze zareagowała na laser. W przypadku depilacji okolic twarzy, warto zrezygnować przez ok. 24 godziny z makijażu: lekko podrażnionemu naskórkowi należy dać odpocząć.

Gdyby wystąpiły jakiekolwiek problemy, co zdarza się niezwykle rzadko, fachowej pomocy udziela współpracująca z naszym salonem lekarz medycyny estetycznej-anestezjolog.

Przez ok. 2-3 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać – ani na słońcu, ani w solarium.

Czy włosy po zabiegu znikną od razu?

Depilacja laserowa nie działa bezpośrednio na włosy, które widzimy, ale na te, które są ukryte pod skórą. Właśnie dlatego po zabiegu przez ok. 2 tygodnie włosy sprawiają wrażenie, że normalnie rosną. Tymczasem są to tzw. „martwe włosy”, które same wypadną – chociaż można je również golić.

Ile zabiegów potrzebuję, by pozbyć się włosów?

Tego nie da się jednoznacznie określić, ponieważ owłosienie każdej z osób jest inne. Poza tym laser działa wyłącznie na włosy znajdujące się w odpowiedniej fazie cyklu, czyli anagenie (fazie wzrostu): a niestety na naszym ciele włosy znajdują się w różnych fazach. By rzeczywiście zobaczyć dobre rezultaty, potrzeba zwykle od 5 do 8 zabiegów, najlepiej w regularnych odstępach od 4 do 6 tygodni. Nie należy jednak popełnić częstego błędu osób, które obserwują dobre rezultaty po trzech zabiegach (wtedy – według badań – owłosienie maleje statystycznie o ok. 54 proc.), więc rezygnują z kolejnych. Tymczasem należy robić odwrotnie – jeśli włosów jest mniej, to znak, że ciało dobrze reaguje na depilację, warto więc wykonać dodatkowe zabiegi, by pozbyć się włosów całkowicie.

Jak przygotować się do laserowej depilacji?

W okresie ok. 3 tygodni przed zabiegiem:

  • Nie należy opalać depilowanej części ciała – ani na słońcu, ani w solarium, ani poprzez samoopalacze.
  • Nie należy wyrywać włosów (ani usuwać ich woskiem) przez przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem.
  • Należy zrezygnować z kremów z dużym stężeniem retinolu i kwasów AHA.
  • Tuż przed zabiegiem należy ogolić część ciała, którą chcemy depilować w sposób mechaniczny (np. maszynką do golenia).

Po co depilacja?

Większość osób wykonuje zabiegi depilacji z powodów estetycznych: gładka skóra jest wciąż synonimem piękna i zdrowia. Ale zabiegi depilacji są czasem wskazane w przypadku nadmiernego owłosienia (hirsutyzm, hypertrychoza) oraz zapalenia lub wrastania mieszków włosowych.

Kto nie może korzystać z depilacji laserowej?

  • Kobiety w ciąży
  • Matki karmiące piersią
  • Osoby ze świeżą opalenizną

Przed każdym zabiegiem nasza kosmetolog dokładnie rozmawia z osobą szykującą się na zabieg, by wykluczyć wszelkie ewentualne przeciwwskazania. Zachęcamy też do tego, by umówić się na bezpłatną konsultację wcześniej – kosmetolog będzie w stanie ocenić rodzaj skóry, owłosienia oraz zalecić najlepszą metodą depilacji.

Więcej informacji udzielamy telefonicznie: tel. 22 415 90 30.  Można również umawiać się przez aplikację moment.pl/tallulah Zapraszamy!

Kobieta z paznokciami tytanowymi
Dermapen
Dermapen