PROFESJONALNA KOLORYZACJA WŁOSÓW

DLACZEGO FARBOWAĆ WŁOSY W PROFESJONALNYM SALONIE FRYZJERSKIM?

       Wiele z Was zastanawia się: czy na pewno muszę iść do salonu fryzjerskiego, żeby zmienić kolor włosów? Można przecież kupić tanią farbę w drogerii i… już. Otóż farby z drogerii i farby dobrej marki z salonu fryzjerskiego różnią się jak dzień i noc. Dlaczego? Sprawdź!

To mit, że koloryzacja niszczy włosy – włosy niszczone są przez koloryzację nieudolną i aplikowaną za pomocą tanich, nieprofesjonalnych produktów. Dlaczego?

Tzw. tanie, drogeryjne farby zawierają mnóstwo składników, które mają nie tylko wpływ na zdrowie włosów, ale też całego ciała: począwszy od siarczanów i nadtlentku wodoru przez fenylenodiaminy, i toluenodiaminy podejrzewane o właściwości rakotwórcze. Również stężenie amoniaku w ogólnie dostępnych farbach jest nieporównanie większe od jego stężenia w farbach profesjonalnych.

Farby La Biosthetique, których używamy w Tallulah Hair & Beauty – oraz wszystkie produkty do koloryzacji te firmy – powstawały przez wiele lat właśnie po to, żeby nie tylko dawać świetny kolor, ale też pielęgnować włosy. Służą temu m.in. takie składniki, jak gliceryna, olejek kokosowy, pantenol, proteiny jedwabiu czy ekstrakty z wierzby i orzecha kokosowego.

Włosy to nasza wizytówka, niezbywalna część naszej osobowości – dbajmy o to, by służyły nam jak najdłużej.

Tzw. domowa koloryzacja ma dwie zasadnicze cechy: jest bardzo agresywna, ale też bardzo szybko (i nierównomiernie) się wypłukuje.

Dobry fryzjer doskonale wie, jak zadbać o to, by kolor trzymał się jak najdłużej, a jednocześnie nie uszkodzić samej struktury włosa. Klientki Tallulah Hair & Beauty przychodzą do nas regularnie, ponieważ nasi styliści potrafią pozbyć się niechcianego odrostu, ale też zadbać o włosy na całej długości – odżywiając je, tonując i delikatnie odświeżając kolor.

Wizyta w salonie to zresztą nie wszystko: nasi styliści zawsze zwracają dużą uwagę na to, jak klientki i klienci dbają o swoje włosy na co dzień. Jeśli będziemy używać w domu tanich, agresywnych szamponów i odżywek – kolor będzie spłukiwał się szybciej, włos szybko straci blask i będzie się niszczył. Profesjonalne produkty do codziennej pielęgnacji pozwalają dbać i o stan włosów, i o ich kolor każdego dnia – w Tallulah Hair & Beauty nasi fryzjerzy dobierają je zawsze indywidualnie do klienta i służą radą w sprawach codziennej pielęgnacji.

Każdy, kto próbował domowej koloryzacji, doskonale wie, że uzyskany na swoich włosach kolor – i kolor na opakowaniu nigdy nie były takie same. Nic dziwnego: producent tanich farb nie ma pojęcia o naszych włosach.

Dobry stylista fryzur przed każdą koloryzacją dokładnie sprawdza przed wybraniem mieszanki farb, jaki mamy naturalny kolor włosów, jakie zabiegi koloryzacji wykonywaliśmy wcześniej, ale też przede wszystkim  jaki jest rodzaj i stan włosów. Dopiero wtedy – po konsultacji z klientką – dobiera odpowiednią mieszankę, by uzyskać oczekiwany efekt. Niezwykle ważny jest też etap tonowania włosów: by dobrze ten zabieg wykonać, potrzeba precyzji, doświadczenia i oczywiście wiedzy.

Ale farby to nie wszystko. Dobry fryzjer doskonale wie, że koloryzacja musi być zdrowa: dobiera więc indywidualnie produkty do koloryzacji, ale też stosuje zabiegi ochronne dla włosów i produkty, dzięki którym kolor będzie utrzymywał się dłużej.

Jasny czerwony, soczysty brąz, ciepły blond? Takie informacje znaleźć można na zwykłych, dostępnych w drogeriach farbach. Bardzo ogólnikowe. Nic dziwnego, że efektem jest zazwyczaj płaski, nienaturalny kolor, który za każdym razem nas zaskakuje.

Dobry fryzjer kolorysta używający profesjonalnych produktów do koloryzacji zaskoczyć się nie daje. Po pierwsze, ma do dyspozycji całą gamę kilkuset barw: każdy profesjonalny kolor ma również swój refleks, czyli odcień (np. złocisty, miedziany, opalizujący), a i ten refleks może być rozbudowany (np. miedziano-mahoniowy lub czerwono-opalizujący).

Po drugie, dobry fryzjer nigdy nie nakłada jednego koloru: każdy włos jest inny, więc nasi koloryści tworzą własne mieszanki różnych farb dostosowane do indywidualnych potrzeb, stanu włosa, ich naturalnego odcienia itp. Dzięki temu też każda klientka wychodzi z naszego salonu z kolorem, którego nie ma nikt inny!

W Tallulah Hair & Beauty – będącym profesjonalnym partnerem La Biosthetique – farby to niejedyne produkty do koloryzacji: czasem kolorysta używa rozjaśniacza albo kremu rozjaśniającego, produktów do koloryzacji odżywczej, żelowej, bezpośredniej (bez amoniaku) lub pielęgnacyjnej, a to… tylko niektóre z możliwości. Wszystko to daje spektrum możliwości, których tania, drogeryjna tubka – niestety – nie jest w stanie dać.

“Mam sporo siwych włosów, ale żadna farba nie jest w stanie ich ukryć” – słyszymy często. Ale to nieprawda: wszystko zależy od tego, czy oddamy swoje włosy profesjonalnemu fryzjerowi – czy będziemy próbowali pokusić się o koloryzację samodzielnie.

Siwe włosy zdarzają się już nawet 20-latkom: oprócz stresu, stylu życia i sposobu odżywiania ogromny wpływ mają na to po prostu nasze geny. Niektórzy lubią swoje siwe włosy, inni chcą się ich za wszelką cenę pozbyć. W Tallulah Hair & Beauty potrafimy zająć się i jednymi, i drugimi – nasi styliści potrafią ocenić, jaki rodzaj koloryzacji będzie potrzebny w przypadku konkretnych włosów i mają dużo pomysłów na “tuszowanie” siwizny. Wystarczy wiedza, doświadczenie – i wyobraźnia!

Fryzjerstwo to bardzo specyficzna dziedzina, która łączy rzemiosło – i sztukę. Zmieniamy się przecież każdego dnia, więc chcemy, żeby zmieniały się też nasze włosy. Podpatrujemy trendy, śledzimy, co modne i – co zrozumiałe – nie chcemy być gorsi.

O ile można wyobrazić sobie prostą koloryzację wykonywaną w domu (nawet jeśli może ona zniszczyć nam włosy i nie zadowolić uzyskanym kolorem), o tyle bardziej zaawansowane techniki warto zostawić fachowcom.

A jest ich sporo: od tradycyjnego balayage’u po refleksy dające efekt włosów muśniętych słońcem, od sombre przez różne wersje koloryzacji wielotonowej, kolory intensywne łączone z klasycznymi… Wymieniać można długo. Dobry fryzjer umie i uwielbia bawić się kolorami, wychodząc naprzeciw potrzebom klientek. By były tak zadowolone, modne, odmienione jak po wizycie w Tallulah Hair & Beauty.

Świat produktów do koloryzacji nie stoi w miejscu. Zmieniają się nasze oczekiwania, zmienia się także struktura naszych włosów, środowisko w jakim żyjemy itp. Sposób koloryzacji, który dobry był jeszcze dziesięć lat temu, dziś może okazać się kompletnie nietrafiony.

Dobry fryzjer zawsze idzie z duchem czasu. Podobnie jak dobre marki, z którymi współpracuje.

Profesjonalny partner Tallulah Hair & Beauty – francusko-niemiecka firma La Biosthetiquewciąż udoskonala swoje produkty, wprowadza nowe, zleca badania i wyciąga z nich wnioski. A wszystko po to, by nie dać się zaskakiwać – i zawsze trzymać rękę na pulsie. Skoro można zrobić coś lepiej, czemu tego… nie robić?

Styliści Tallulah Hair & Beauty przynajmniej kilka razy w roku uczestniczą w szkoleniach, wyjeżdżają za granicę, biorą udział w pokazach, nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, sprawdzają nowości, testują produkty, które dopiero wchodzą na rynek – i jednocześnie udoskonalają swoją pracę. Wszystko po to, by dbać o włosy naszych klientów z każdym dniem coraz lepiej.

JAKĄ KOLORYZACJĘ WYBRAĆ? OFERTA TALLULAH HAIR & BEAUTY

KOLORYZACJA JEDNOLITA

       Czyli jednakowy kolor na całych włosach? Nie! Taki jednakowy kolor na włosach fryzjerzy nazywają zwykle “płaskim” i “sztucznym”: często efekt taki spotykamy u osób, które próbują farbować włosy gotowymi produktami w domu.

       Trzeba pamiętać, że nasze naturalne włosy nigdy nie mają całkowicie jednakowego koloru: ich kolor jest “żywy”, zmienia się w ciągu roku, pod wpływem światła, słońca, ruchu itp. Wtedy właśnie wygląda naturalnie.

       Profesjonalna koloryzacja jednolita przeznaczona jest dla osób, które chcą mieć na całych włosach kolor w jednym odcieniu, a jednocześnie zależy im, żeby kolor ten jak najbardziej przypominał naturalny. Dzięki pracy naszych stylistów włosy uzyskują połysk, a dobrany kolor ma swoją głębię i efekt trójwymiarowości, co widać zwłaszcza w różnych rodzajach oświetlenia i przy oglądaniu włosów z różnych kątów.

       Koloryzacja jednolita pozwala ukryć tzw. odrost oraz siwe włosy, a także odżywić włosy na długościach i pogłębić ich odcień. Paleta barw właściwie nie zna ograniczeń: możliwe są głębokie brązy i ciepłe bądź zimne blondy, różne odcienie rudości, a także fantazyjne kolory intensywne. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku znacznych zmian koloru włosów może być konieczny zabieg wcześniejszej dekoloryzacji lub prepigmentacji (w przypadku zmiany na kolor ciemniejszy).

CENY KOLORYZACJI JEDNOLITEJ W TALLULAH HAIR & BEAUTY: 

350 zł (włosy krótkie) / 400 zł (włosy średniej długości) / 430 zł (włosy długie) / 470 zł (włosy bardzo długie)

W cenę zabiegu koloryzacji wliczone są: konsultacja, strzyżenie oraz modelowanie włosów. Jeśli fryzjer podczas koloryzacji nie wykonuje strzyżenia lub nie odświeża cięcia, od końcowej ceny odliczamy 30 zł.

KOLORYZACJA JEDNOLITA – RODZAJE

KOLORYZACJA TRWAŁA 

       Rodzaj koloryzacji, która sprawdza się m.in. w przypadku osób z dużą liczbą siwych włosów, przy mocnych, intensywnych kolorach, chłodnych blondach, ale też wszystkich innych wariantach kolorystycznych, które z racji rodzaju włosów – i planowanego efektu – wymagają intensywniejszego zabiegu pigmentacji.

       Często stosuje się koloryzację permanentną do świeżych, naturalnie odrastających włosów u nasady, natomiast na długościach – koloryzację półpermanentną lub odżywczą, by wzmocnić włosy substancjami odżywczymi i odświeżyć kolor.

Pink

KOLORYZACJA PÓŁTRWAŁA

       Koloryzacja, który nie zmienia w 100 proc. naturalnego pigmentu, a więc daje ostatecznie delikatniejszy efekt. Polecana zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy znacznie zmieniać koloru włosów ani ich rozjaśniać. Efekt utrzymuje się do około 12 myć (w zależności od rodzaju szamponu, stosowanych odżywek, ale też np. rodzaju wody) i wypłukuje w sposób bardzo naturalny. Często stosowana również do odświeżania koloru włosów na długościach.

KOLORYZACJA PÓŁTRWAŁA BEZ AMONIAKU

       Najnowsze rozwiązanie La Biosthetique – nowatorski system półtrwałej koloryzacji bez amoniaku i bez MEA (monoetyloaminy): zarówno do włosów naturalnych, jak i farbowanych oraz pokrytych siwizną. Brak amoniaku sprawia, że naturalne włosy nie są rozjaśniane, a w zależności od wybranego koloru mają intensywniejszą pigmentację i połysk. Produkty wzbogacone o naturalne oleje zapewniają ochronę włókien włosa, a jednocześnie trwały kolor, który utrzymuje się do ok. 15 myć (w zależności od stosowanych w domu produktów do pielęgnacji).

It’s pure pleasure to visit Enrico and to let him do your hair. First time I came in August, and last time he dyed my hair before the wedding and it looks stunning, everyone compliments my hair colour, also they look extremaly natural as I wished. And Enrico is one of the nicest people I know and he is very talented!

Aleksandra S.

Rewelacja 🙂 Kolor piękny, strzyżenie zawsze trafione, włosy same się układają 🙂 

Marzena B.

Pani Justyna jest wspaniałym i godnym zaufania fryzjerem – dla swojego klienta ma przemyślane i spersonalizowane pomysły i nie rozkłada rąk, kiedy klient chce całkowicie oddać się w jej ręce. Potrafi z łatwością wytłumaczyć, która koloryzacja włosów wydobędzie cechy urody, a która je dyskretnie zatuszuje. Na jej fotelu klient czuje się komfortowo i wychodzi zawsze rozpromieniony. Wizyty u Pani Justyny to czysta przyjemność!!!

Katarzyna M.

Gorąco polecam, wreszcie znalazłam fachowca z super umiejętnościami i wyobraźnią! 

Agnieszka Z.

KOLORYZACJA WIELOTONOWA

       Szczególny rodzaj koloryzacji, gdy stylista używa przynajmniej dwóch kolorów bazowych. Pozwala stworzyć prawdziwie trójwymiarowy efekt, dzięki czemu nawet bardzo cienkie włosy sprawiają wrażenie imponującej objętości. Możliwości jest naprawdę wiele: kolor może być ciemniejszy od nasady i przechodzić do jaśniejszych końcówek, zbliżone odcieniami barwy mogą się delikatnie przenikać lub przeciwnie – stylista stawia na podkreślenie kolorów mocno kontrastowych.

       Bardzo często koloryzacja wielotonowa stosowana jest też w przypadku kolorów intensywnych, żeby podkreślić trójwymiarowość – styliści Tallulah Hair & Beauty używają wówczas np. różnych odcieni jednego koloru (innych przy nasadzie, innych na długościach i na końcach). Wszystko zależy od oczekiwań klientki, ale też naturalnego koloru włosów, karnacji skóry lub rodzaju strzyżenia: typ koloryzacji dobierany jest przez naszych stylistów indywidualnie podczas konsultacji.

Trzeba pamiętać, że koloryzacja wielotonowa wymaga precyzji i czasu – jej wykonanie zajmuje przynajmniej od 2,5 do 3 godzin. Czasem potrzebny może być również wcześniej zabieg dekoloryzacji lub prepigmentacji.

CENY KOLORYZACJI WIELOTONOWEJ W TALLULAH HAIR & BEAUTY: 

400 zł (włosy krótkie) / 450 zł (włosy średniej długości) / 480 zł (włosy długie) / 550 zł (włosy bardzo długie)

W cenę zabiegu koloryzacji wliczone są: konsultacja, strzyżenie oraz modelowanie włosów. Jeśli fryzjer podczas koloryzacji nie wykonuje strzyżenia lub nie odświeża cięcia, od końcowej ceny odliczamy 30 zł.

Refleksy2
Braz1
Sombre4
Sombre

KOLORYZACJA Z REFLEKSAMI

Najważniejszy dziś efekt, jaki chcą uzyskać nasi styliści, to koloryzacja naturalna, ale też niejednoznaczna, pozwalająca na grę barw i nowoczesny look.

Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na ożywienie koloru jest dodanie do dominującego na długościach koloru refleksów. Czasem wystarczy ich kilka, czasem jest ich więcej – mogą być to refleksy delikatnie jaśniejsze lub ciemniejsze od najważniejszego koloru albo przeciwnie: mogą znacznie się od zasadniczego koloru różnić i uwodzić przenikającą gdzieniegdzie we włosach intensywnością.

Refleksy dodawane do koloryzacji to coraz bardziej popularny sposób, by dyskretnie, ale znacząco odmienić fryzurę – nawet jeśli nie chcemy zasadniczo zmieniać koloru włosów.

BALAYAGE 

Balayage niejedno ma imię: zmienia się tak, jak zmieniają się mody i oczekiwania klientek. Może być wykonywany z wolnej ręki lub z wykorzystaniem folii – wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Balayage pozwala w pewnym sensie “ukryć” w jednym kolorze drugi. Polega na farbowaniu – najczęściej rozjaśnianiu – pojedynczych pasemek na różnej długości włosów. Pasemka te mogą być bardzo cienkie, w odcieniu zbliżonym do dominującego koloru włosów – wtedy efektem są “mieniące się” kolorami włosy. Można też stosować pasemka grubsze, które dadzą bardzo naturalny efekt przenikania się kolorów: również intensywnych.

Jest to koloryzacja wymagająca precyzji i czasu – w zależności od długości włosów oraz koloru, z jakim przychodzi do nas klientka, zabiera przynajmniej 2,5 do 3 godzin.

SOMBRE 

Koloryzacja polecana dla osób, które nie lubią radykalnych zmian, ale chcą, by kolor włosów był lekki, świeży i rozświetlony – choćby zimą. Polega na rozjaśnianiu pojedynczych pasemek na całej lub prawie całej długości włosów, przy czym przy końcówkach rozświetleń zwykle jest więcej.

Taki kolor znacznie dłużej się utrzymuje, jest też wygodny, ponieważ nie widać na nim odrostów. By utrzymać naturalność koloru, warto stosować profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji w domu.

OMBRE

Bardziej odważna koloryzacja, w której stawiamy na spory kontrast włosów: od nasady do mniej więcej połowy długości włosów są znacznie ciemniejsze, a poniżej – mocno rozjaśnione na całej długości włosów. Jeśli ciemniejszy kolor jest zbliżony do naturalnego, ombre świetnie potrafi maskować odrosty.

Koloryzacja ta zakłada duże rozjaśnienie, wymaga więc specjalnej pielęgnacji w domu, by nie przesuszać końcówek i systematycznie je odżywiać. Często w trakcie tego rodzaju koloryzacji w Tallulah Hair & Beauty wykonywany jest zabieg pielęgnacyjny PCC La Biosthetique, który pozwala dłużej cieszyć się kolorem – i wzmacniać strukturę włosa.

To była moja pierwsza wizyta w salonie i nie ostatnia 🙂 Jestem pod wrażeniem wiedzy Franka na temat włosów i tego, jak ją potrafi przekazać. 

Olga P.

Perfect color and perfect service!!! Dziękuję bardzo 🙂 

Morgane G.

Kolor cudowny! Strzyżenie również. Będę wracać do pani Ani. Bardzo serdecznie wszystkim polecam!

Marta W.

Po długich poszukiwaniach dobrego fryzjera wreszcie trafiłam na osobę, która dokładnie zrozumiała, o co mi chodzi. Piękny kolor, idealne cięcie, dziękuję 🙂 A to wszystko w rozsądnej cenie i bez wciskania niczego. Polecam! 

Agnieszka M.

KOLORYZACJA KREATYWNA / ZAAWANSOWANA

       A może by tak… zaszaleć? Wyobraźnia naszych stylistów jest nieskończona, dlatego możliwości koloryzacji mamy dużo więcej: łącznie z całkowitą metamorfozą i awangardową zabawą kolorami.

       Koloryzacja kreatywna może być popisem umiejętności i pomysłowości naszych fryzjerów, ale też odbiciem nietuzinkowej osobowości naszej klientki. W takich wypadkach warto umówić się wcześniej na konsultację oraz liczyć się z czasem – długość zabiegu ustalana jest z naszym stylistą. Czasem – dla uzyskania odpowiedniego efektu – może być konieczna więcej niż jedna wizyta w naszym salonie.

Ceny koloryzacji kreatywnej ustalamy indywidualnie – w zależności od długości włosów, oczekiwanego efektu, ilości pracy oraz zużytych materiałów. Standardowo zaczynają się – w przypadku włosów krótkich – od 400 zł.

Fot. La Biosthetique oraz Tallulah Hair & Beauty

NIE WIESZ CO WYBRAĆ

umów się z naszym fryzjerem na konsultację. Dzięki temu dopasujesz rodzaj koloryzacji do swojego typu włosów oraz oczekiwań.

 

LUBISZ TRWAŁY MANICURE?

Manicure tytanowy to nowa propozycja dla osób, które chcą wzmocnić osłabione paznokcie – i cieszyć się trwałym kolorem!

A MOŻE NOWE STRZYŻENIE?

Szukasz naprawdę dobrego fryzjera, który dzięki strzyżeniu odkryje Twoje zupełnie nowe oblicze? Sprawdź naszych stylistów!  

CHCESZ ZADBAĆ O CERĘ?

Kosmetyczki w Tallulah to profesjonalistki najwyższej klasy: sprawdzą Twoją cerę, dobiorą odpowiedni zabieg i sprawią, że Twoja skóra znów nabierze blasku. 

TALLULAH HAIR & BEAUTY