KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW / KERATYNOWE WYGŁADZANIE WŁOSÓW

KERATYNOWE WYGŁADZANIE WŁOSÓW

Kiedyś był to zabieg luksusowy, dzisiaj – coraz bardziej powszechny. Zapewnia bowiem gładkość i miękkość nawet trudnym do układania, niesfornym włosom, codzienną wygodę, ale też regeneruje je od wewnątrz. Sam zabieg przywędrował do nas z Brazylii, chętnie stosowany jest przez mieszkanki krajów południowych, chociaż dziś panie – ale też panowie – w każdym zakątku świata wiedzą już, czym jest keratynowe prostowanie. Warszawa tym bardziej takich nowości się nie boi, chociaż zawsze warto przed decyzją o zabiegu sprawdzić – na czym polega on w konkretnym salonie i czym jest wykonywany.

Nazwa keratynowe prostowanie włosów jest zresztą mocno myląca. Owszem, niektórzy oferują chemiczne prostowanie włosów, które będą nieskazitelnie proste przez rok, ale niestety nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem. Zabiegi keratynowe – również te stosowane w Tallulah Hair & Beauty – są raczej zabiegami wygładzania i odżywiania włosów: dostarczają do włosów wypłukiwaną na co dzień (również z powodu zabiegów koloryzacji), naturalną keratynę, odbudowują je i przywracają elastyczność. Prostowanie jest niejako efektem ubocznym – owszem, włosy stają się wyraźnie prostsze, ale przede wszystkim bardziej odżywione i wygładzone.

Krzysztof-Kulesza-Tallulah

Keratynowe prostowanie / Keratynowe wygładzanie

Zwycięzca konkursu Color Zoom

CZY KERATYNOWE PROSTOWANIE JEST ZDROWE?

Zależy oczywiście – jakie. Tradycyjne prostowanie włosów wykonywane w wielu salonach – niestety – zdrowe nie jest: to zabieg chemiczny, który zmienia naturalną strukturę. Najbardziej szkodliwe są jednak zawarte w preparatach do prostowania formaldehydy: utwardzające i konserwujące związki chemiczne, które dodaje się również do mebli, klejów, lakierów meblarskich i samochodowych. Jest to zresztą substancja uznana przez naukowców za rakotwórczą. Takich zabiegów jednak w salonie Tallulah nie wykonujemy. 

Krzysztof Kulesza podczas szkolenia ze strzyżeń

PROSTOWANIE CZY WYGŁADZANIE? 

W salonie Tallulah wykorzystujemy wyłącznie naturalne biologicznie produkty, których zasadniczym celem jest właśnie odżywienie, odbudowa wewnętrznej struktury włosa – prostowanie to w pewnym sensie efekt uboczny. Ze względu na intensywność składników, a jednocześnie trwałość efektu w Tallulah mamy do dyspozycji dwa zabiegi, które – dla rozróżnienia – noszą dwie różne nazwy: keratynowe prostowanie włosów i keratynowe wygładzanie włosów.

Krzysztof Kulesza reprezentuje Polskę na zagranicznym pokazie mody

DLA KOGO? 

Zabiegi keratynowego prostowania i wygładzania oczywiście najczęściej wykonujemy osobom, które mają włosy bardziej lub mniej kręcone (włosy te – z powodów biologicznych – są zresztą bardziej narażone na osłabienie i zniszczenie). Równie chętnie korzystają z niego jednak panie (i panowie), których włosy trudno się rozczesują i układają, mają tendencję do plątania, puszą się, ale też są mocno osłabione i porowate albo mają rozdwajające się końcówki. Są też osoby, które chcą po prostu codziennej wygody – włosy po zabiegach keratynowych szybciej się suszą i łatwo poddają codziennej stylizacji.

Krzysztof Kulesza - mistrz koloryzacji
Oryginalne kolory od Krzysztofa Kuleszy
Przykład oryginalnej i zdrowej koloryzacji od Krzysztofa Kuleszy

Zabieg bezpieczny, zdrowy i trwały

BEZ FORMALDEHYDÓW 

Używane w Tallulah preparaty do keratynowego prostowania nie zawierają formaldehydów – związków chemicznych uznawanych za szkodliwe i rakotwórcze. W Tallulah zabiegi keratynowego wygładzania wykonujemy wyłącznie na produktach True Keratin oraz MUK.  

TYLKO NATURALNE SKŁADNIKI 

Produkty używane w Tallulah do keratynowego wygładzania włosów zawierają wyłącznie organiczne, naturalne składniki, które odbudowują włosy od wewnątrz, poprawiają elastyczność i uszczelniają łuskę włosa, wyrównują porowatość i zmniejszają łamliwość. Wśród naturalnych składników najważniejsze są:

 • olejek arganowy, wyciąg z malin, jagód acai, mandarynki, słonecznika i nagietka, ekstrakty z aloesu, kakao i grejfruta, a także białko ryżowe, proteiny pszenicy i kwiat kamelii (keratynowe wygładzanie True Keratin)
 • cysteina, kwas glioksalowy i octowy, cysteina i białko pszenicy (keratynowe wygładzanie MUK)
Organiczne produkty True Keratin

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania / wygładzania?

1. DOKŁADNE MYCIE WŁOSÓW

Zabieg keratynowego wygładzania zaczynamy od dokładnego umycia włosów specjalnie dedykowanymi do tego szamponami. Jest to bardzo ważna część zabiegu, dlatego włosy myjemy zawsze kilka razy, aż struktura włosów stanie się odpowiednia do nałożenia keratyny.

Nakładanie keratyny na włosy w Tallulah

2. NAKŁADANIE KERATYNY

Po umyciu włosy tylko delikatnie podsuszamy, po czym nasi fryzjerzy z pomocą asystentki nakładają preparat z naturalną keratyną. Nakładanie jest dość czasochłonne – aby keratyna wniknęła równomiernie do wszystkich włosów, nakładamy ją na bardzo cienkie pasma. Po nałożeniu trzeba poczekać 30 minut, aż keratyna dobrze wniknie we włosy.

Keratynowe prostowanie włosów w Tallulah

3. PROSTOWANIE

Po wysuszeniu włosów  zaczynamy ostatni etap, czyli prostowanie włosów prostownicą – zabieg ten również wykonują fryzjerzy z pomocą asystentki. Dokładnie prostujemy włosy pasmo po paśmie, co jest dość czasochłonne. Co ważne, temperaturę prostownicy dostosowujemy indywidualnie do rodzaju włosów, ich kondycji, grubości i struktury: wszystko po to, by prostowanie

Efekt keratynowego prostowania włosów bezpośrednio po zabiegu

4. WAŻNY CZAS PO ZABIEGU 

Po wykonanym zabiegu przez 48 godzin nie wolno myć w domu włosów, spinać ich i wiązać, należy też powstrzymać się od aktywności takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jeśli podczas spania któreś pasmo włosów nabierze lekkiego skrętu, należy je wyprostować prostownicą, ale nie wolno ich myć.

Efekt keratynowego prostowania włosów po dwóch dniach

5. PONOWNA WIZYTA W SALONIE

Po 48 godzinach zapraszamy do salonu ponownie na dokończenie zabiegu. Nasi fryzjerzy i asystentka umyją włosy specjalnym szamponem, a także wymodelują je odpowiednio, a także sprawdzą stan, kondycję itp. Ta wizyta jest oczywiście bezpłatna.

Szampon i odżywka do pielęgnacji w domu po keratynowym prostowaniu włosów

6. PIELĘGNACJA W DOMU

Efekty zabiegu keratynowego – w zależności od rodzaju włosów i rodzaju wykonanego zabiegu – utrzymują się od 12 tygodni (keratynowe wygładzanie MUK) do nawet 4-5 miesięcy (keratynowe wygładzanie True Keratin). Długotrwałość zabiegu zależy jednak w ogromnym stopniu od pielęgnacji w domu: aby utrzymać efekty, należy myć włosy specjalnie dedykowanym szamponem i odżywką – w naszym salonie, przy zabiegu keratynowego wygładzania, oferujemy je ze specjalną zniżką.

Dwa rodzaje keratynowych zabiegów w Tallulah

Piękne włosy po zabiegu olejowania

KERATYNOWE PROSTOWANIE TRUE KERATIN

Zabieg ten nazywamy umownie prostowaniem, choć tak naprawdę jest wygładzaniem (prostowanie to niejako “efekt uboczny”) – True Keratin jest metodą nieco bardziej intensywną i trwałą, ale w 100 procentach naturalną i bezpieczną. Przy odpowiedniej pielęgnacji w domu (dedykowanymi szamponami i odżywkami) efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Użyte produkty z keratyną, szampony, odżywki, ale też temperaturę prostowania prostownicą dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju włosów, ich kondycji oraz koloru lub stopnia rozjaśnienia.

KERATYNOWE WYGŁADZANIE MUK

Zabieg nieco delikatniejszy, nastawiony głównie na regenerację i odżywienie włosów, ale też wygodę na co dzień – włosy łatwo się układają, nie puszą, nie elektryzują, są też wyraźnie bardziej gładkie i proste, chociaż jest to rodzaj “wyprostowania” bardziej naturalny. Temperaturę prostowania również dostosowujemy indywidualnie do konkretnego rodzaju włosów. Efekty utrzymują się do 12 tygodni, o ile używa się w domu odpowiednich szamponów i odżywek. Przy systematycznym powtarzaniu zabiegu kondycja włosów trwale się poprawia – efekty kolejnych zabiegów kumulują się.

Zniżka na keratynowe prostowanie włosów w Tallulah

KERATYNOWE PROSTOWANIE TRUE KERATIN: 

 • włosy krótkie: 500 zł  / 350 zł
 • włosy średniej długości: 600 zł / 420 zł
 • włosy długie: 700 zł / 490 zł
 • włosy bardzo długie lub bardzo gęste: 800 zł / 560 zł 

 

Szampon i odżywka do pielęgnacji w domu (w zestawie): 200 zł / 150 zł 

 • uniwersalny szampon i odżywka do włosów Moroccan Miracle 
 • szampon i odżywka do włosów blond 
 • szampon i odżywka dla osób aktywnych fizycznych i na czas wakacji (przeciwdziałają skutkom słońca, soli i chloru) 

KERATYNOWE WYGŁADZANIE WŁOSÓW MUK: 

 • włosy krótkie: 400 zł  / 280 zł
 • włosy średniej długości: 500 zł / 350 zł
 • włosy długie: 600 zł / 420 zł
 • włosy bardzo długie lub bardzo gęste: 700 zł / 490 zł 

WAKACYJNA PROMOCJA W TALLULAH! 

 

Do końca sierpnia 2020 roku wszystkie zabiegi keratynowego prostowania włosów / keratynowego wygładzania włosów wykonujemy ze specjalną zniżką 30 proc. Zniżka dotyczy keratynowych usług wykonywanych przez Angelikę, Elizę, Kasię i Marianę. Promocyjną cenę ma również zestaw do pielęgnacji włosów w domu – szampon i odżywk True Keratin kosztują 150 zł za zestaw.

Piękne włosy po zabiegu olejowania

CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ? UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSLUTACJĘ!

Nasi fryzjerzy z przyjemnością opowiedzą Ci więcej o zabiegach i doradzą, co dla Ciebie lepsze – keratynowe prostowanie czy keratynowe wygładzanie włosów. Warszawa, ul. Kopernika 5 to nasz adres stacjonarny, wizytę możesz również zarezerwować przez nasz system rezerwacyjny (kliknij link) lub telefonicznie: 22 415 90 30. Zapraszamy!

CO MÓWIĄ KLIENCI?

Miałam już kilka prób, jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów. W Warszawie to jednak w Tallulah poczułam się najlepiej – wyszłam z pięknymi włosami, a na dodatek zajęli się mną świetni ludzi w pięknym miejscu. Będę wracać!

Monika F.

Zawsze miałam problem z moimi włosami – są długie, ciężkie, trudno się układają i puszą. Po keratynowym prostowaniu odkryłam zupełnie nowy komfort życia! 😉 Polecam!

Rusłana M.

Nie miałam bardzo kręconych włosów, ale miałam z nimi… duże problemy. Po zabiegu wygładzania keratynowego wreszcie nie tracę czasu na ich mozolne układanie. No i dziękuję, że tak profesjonalnie o mnie zadbano w Tallulah! 

Sylwia S.

Włosy są wyraźnie prostsze, lśniące, fajnie się układają, chociaż żeby utrzymać efekt, trzeba o nie dbać odpowiednim szamponem i odżywką. Polecam!

Kasia M.

TALLULAH. TWÓJ DOBRY FRYZJER W WARSZAWIE