Keratynowe prostowanie włosów. Czyli gładkość i miękkość, którą zapewnia keratyna – naturalny i drogocenny składnik włosów 

Kiedyś keratynowe prostowanie było zabiegiem luksusowym, dzisiaj – coraz bardziej powszechnym. Zapewnia bowiem gładkość i miękkość nawet trudnym do układania, niesfornym włosom, codzienną wygodę, ale też regeneruje je od wewnątrz. Sam zabieg przywędrował do nas z Brazylii, chętnie stosowany jest przez mieszkanki krajów południowych, chociaż dziś panie – ale też panowie – w każdym zakątku świata wiedzą już, czym jest keratynowe prostowanie. Warszawa tym bardziej takich nowości się nie boi, chociaż zawsze warto przed decyzją o zabiegu sprawdzić – na czym polega on w konkretnym salonie i czym jest wykonywany.

Nazwa keratynowe prostowanie włosów jest zresztą mocno myląca. Owszem, niektórzy oferują chemiczne prostowanie włosów, które będą nieskazitelnie proste przez rok, ale niestety nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem. Zabiegi keratynowe – również te stosowane w Tallulah – są raczej zabiegami wygładzania i odżywiania włosów: dostarczają do włosów wypłukiwaną na co dzień (również z powodu zabiegów koloryzacji), naturalną keratynę, odbudowują je i przywracają elastyczność. Prostowanie jest niejako efektem ubocznym – owszem, włosy stają się wyraźnie prostsze, ale przede wszystkim bardziej odżywione i wygładzone.

Długie włosy po keratynowym prostowaniu

Keratynowe prostowanie

Czy prostowanie keratynowe włosów jest zdrowe?

Oczywiście, jeśli wykonywane jest odpowiednimi produktami. Jak dowodzą badania, keratyna dostarczana włosom podczas zabiegu skutkuje znaczącym wzrostem ich średnicy, zwiększeniem grubości (ponad 130 proc.), wytrzymałości na rozciąganie (ponad dwukrotnie), a także gładkości i delikatności. Keratyna – główne białko, którego zaczyna brakować w uszkodzonych włosach – łączy się z uszkodzonymi włosami i wypełnia “luki”, co wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mechaniczną.

Trzeba jednak uważać na różnicę między keratynowym prostowaniem włosów a prostowaniem chemicznym. Keratynowe prostowanie włosów dostarcza do włosów dodatkową dawkę keratyny. Prostowanie chemiczne – zmienia naturalną strukturę włosa. Właśnie dlatego keratynowe prostowanie nie działa “na zawsze”: po kilku miesiącach ilość keratyny we włosach, które przecież myjemy, stylizujemy i które narażone są na dużą dawkę chemicznych składników w powietrzu – się zmniejsza.

Keratyna na włosy: dla kogo? 

Zabiegi keratynowego prostowania i wygładzania oczywiście najczęściej wykonujemy osobom, które mają włosy bardziej lub mniej kręcone (włosy te – z powodów biologicznych – są zresztą bardziej narażone na osłabienie i zniszczenie). Równie chętnie korzystają z niego jednak panie (i panowie), których włosy trudno się rozczesują i układają, mają tendencję do plątania, puszą się, ale też są mocno osłabione i porowate albo mają rozdwajające się końcówki. Są też osoby, które chcą po prostu codziennej wygody – włosy po zabiegach keratynowych szybciej się suszą i łatwo poddają codziennej stylizacji.

Keratynowe prostowanie, a może keratynowe wygładzanie? 

W salonie Tallulah wykorzystujemy wyłącznie naturalne biologicznie produkty, których zasadniczym celem jest właśnie odżywienie, odbudowa wewnętrznej struktury włosa – prostowanie to w pewnym sensie efekt uboczny. Ze względu na intensywność składników, a jednocześnie trwałość efektu w Tallulah mamy do dyspozycji dwa zabiegi, które – dla rozróżnienia – noszą dwie różne nazwy: keratynowe prostowanie włosów i keratynowe wygładzanie włosów.

Włosy przed keratynowym prostowaniem
Włosy po keratynowym prostowaniu

Produkty do keratynowego prostowania włosów

Produkty używane w Tallulah do keratynowego wygładzania włosów zawierają wyłącznie organiczne, naturalne składniki, które odbudowują włosy od wewnątrz, poprawiają elastyczność i uszczelniają łuskę włosa, wyrównują porowatość i zmniejszają łamliwość. Wśród naturalnych składników najważniejsze są:

 • olejek arganowy, wyciąg z malin, jagód acai, mandarynki, słonecznika i nagietka, ekstrakty z aloesu, kakao i grejfruta, a także białko ryżowe, proteiny pszenicy i kwiat kamelii (keratynowe prostowanie włosów True Keratin)
 • cysteina, kwas glioksalowy i octowy, cysteina i białko pszenicy (keratynowe wygładzanie włosów MUK)

Używane w Tallulah preparaty do keratynowego prostowania nie zawierają formaldehydów – związków chemicznych uznawanych za szkodliwe i rakotwórcze.

Organiczne produkty True Keratin

Keratynowe prostowanie włosów krok po kroku

1. DOKŁADNE MYCIE WŁOSÓW

 

Zabieg keratynowego wygładzania zaczynamy od dokładnego umycia włosów specjalnie dedykowanymi do tego szamponami. Jest to bardzo ważna część zabiegu, dlatego włosy myjemy zawsze kilka razy, aż struktura włosów stanie się odpowiednia do nałożenia keratyny.

 

 

2. NAKŁADANIE KERATYNY

 

Po umyciu włosy tylko delikatnie podsuszamy, po czym nasi fryzjerzy z pomocą asystentki nakładają preparat z naturalną keratyną. Nakładanie jest dość czasochłonne – aby keratyna wniknęła równomiernie do wszystkich włosów, nakładamy ją na bardzo cienkie pasma. Po nałożeniu trzeba poczekać 30 minut, aż keratyna dobrze wniknie we włosy.

 

3. PROSTOWANIE

 

Po wysuszeniu włosów  zaczynamy ostatni etap, czyli prostowanie włosów prostownicą – zabieg ten również wykonują fryzjerzy z pomocą asystentki. Dokładnie prostujemy włosy pasmo po paśmie, co jest dość czasochłonne. Co ważne, temperaturę prostownicy dostosowujemy indywidualnie do rodzaju włosów, ich kondycji, grubości i struktury: wszystko po to, by prostowanie

Nakładanie keratyny na włosy
Keratynowe prostowanie włosów

 

4. WAŻNY CZAS PO ZABIEGU 

 

Po wykonanym zabiegu przez 48 godzin nie wolno myć w domu włosów, spinać ich i wiązać, należy też powstrzymać się od aktywności takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Jeśli podczas spania któreś pasmo włosów nabierze lekkiego skrętu, należy je wyprostować prostownicą, ale nie wolno ich myć.

 

5. PONOWNA WIZYTA W SALONIE

 

Po 48 godzinach zapraszamy do salonu ponownie na dokończenie zabiegu. Nasi fryzjerzy i asystentka umyją włosy specjalnym szamponem, a także wymodelują je odpowiednio, a także sprawdzą stan, kondycję itp. Ta wizyta jest oczywiście bezpłatna.

 

 

 

6. PIELĘGNACJA W DOMU

 

Efekty zabiegu keratynowego – w zależności od rodzaju włosów i rodzaju wykonanego zabiegu – utrzymują się od 12 tygodni (keratynowe wygładzanie MUK) do nawet 4-5 miesięcy (keratynowe wygładzanie True Keratin). Długotrwałość zabiegu zależy jednak w ogromnym stopniu od pielęgnacji w domu: aby utrzymać efekty, należy myć włosy specjalnie dedykowanym szamponem i odżywką – w naszym salonie, przy zabiegu keratynowego wygładzania, oferujemy je ze specjalną zniżką.

Efekt keratynowego prostowania włosów bezpośrednio po zabiegu
Efekt keratynowego prostowania włosów po dwóch dniach
Szampon i odżywka do pielęgnacji w domu po keratynowym prostowaniu włosów

Keratyna na włosy: jak długo włosy będą proste?

 

Keratynowe prostowanie True Keratin jest metodą nieco bardziej intensywną i trwałą, ale w 100 procentach naturalną i bezpieczną. Przy odpowiedniej pielęgnacji w domu (dedykowanymi szamponami i odżywkami) efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy: to ważne, bo właściwe kosmetyki pozwalają zachować dłużej ilość keratyny we włosach.

Użyte produkty z keratyną, szampony, odżywki, ale też temperaturę prostowania prostownicą dobieramy indywidualnie w zależności od rodzaju włosów, ich kondycji oraz koloru lub stopnia rozjaśnienia.

Keratynowe wygładzanie MUK to zabieg nieco delikatniejszy, nastawiony głównie na regenerację i odżywienie włosów, ale też wygodę na co dzień – włosy łatwo się układają, nie puszą, nie elektryzują, są też wyraźnie bardziej gładkie i proste, chociaż jest to rodzaj “wyprostowania” bardziej naturalny. Temperaturę prostowania również dostosowujemy indywidualnie do konkretnego rodzaju włosów. Efekty utrzymują się do 12 tygodni, o ile używa się w domu odpowiednich szamponów i odżywek. Przy systematycznym powtarzaniu zabiegu kondycja włosów trwale się poprawia – efekty kolejnych zabiegów kumulują się.

Keratynowe prostowanie włosów: cena

 • włosy krótkie: 550 zł
 • włosy średniej długości: 650 zł
 • włosy długie: 750 zł
 • włosy bardzo długie lub bardzo gęste: 850 zł

 

Szampon i odżywka do pielęgnacji w domu (w zestawie): 200 zł

 • uniwersalny szampon i odżywka do włosów Moroccan Miracle 
 • szampon i odżywka do włosów blond 
 • szampon i odżywka dla osób aktywnych fizycznych i na czas wakacji (przeciwdziałają skutkom słońca, soli i chloru) 

Keratynowe wygładzanie włosów MUK: 

 • włosy krótkie: 410 zł
 • włosy średniej długości: 510 zł
 • włosy długie: 610 zł
 • włosy bardzo długie lub bardzo gęste: 710 zł
Keratynowe prostowanie w Warszawie - salon Tallulah
Brązowe włosy po keratynowym prostowaniu

Czy keratynowe prostowanie włosów jest dla Ciebie?

Nasi fryzjerzy z przyjemnością opowiedzą Ci więcej o zabiegach, zanim wykonają keratynowe prostowanie włosów. Warszawa, ul. Kopernika 5 – to nasz adres, wizytę można również rezerwować przez nasz system rezerwacyjny (kliknij w link) lub telefonicznie: 22 415 90 30. Zapraszamy!

Miałam już kilka prób, jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów. W Warszawie to jednak w Tallulah poczułam się najlepiej – wyszłam z pięknymi włosami, a na dodatek zajęli się mną świetni ludzi w pięknym miejscu. Będę wracać!

Monika F.

Zawsze miałam problem z moimi włosami – są długie, ciężkie, trudno się układają i puszą. Po keratynowym prostowaniu odkryłam zupełnie nowy komfort życia! 😉 Polecam!

Rusłana M.

Nie miałam bardzo kręconych włosów, ale miałam z nimi… duże problemy. Po zabiegu wygładzania wreszcie nie tracę czasu na mozolne układanie. No i dziękuję, że tak profesjonalnie o mnie zadbano w Tallulah! 

Sylwia S.

Włosy są wyraźnie prostsze, lśniące, fajnie się układają, chociaż żeby utrzymać efekt, trzeba o nie dbać odpowiednim szamponem i odżywką. Polecam wszystkim, którzy męczą się z lokami tak jak ja kiedyś. 

Kasia M.

TALLULAH. TWÓJ DOBRY FRYZJER W WARSZAWIE