Strzyżenie damskie. Z pasją i polotem

To nieprawda, że niektóre włosy nigdy nie będą się układać. To nieprawda, że są osoby skazane na jeden typ fryzury. Nożyczki w rękach naprawdę dobrego fryzjera potrafią wykreować rzeczy niesamowite: podkreślić walory urody albo zręcznie zatuszować niedoskonałości, gruntownie odmienić wizerunek albo nadać nowy charakter delikatną zmianą.

Jeśli chodzi o modne strzyżenie damskie Warszawa nie pozostaje w tyle za Europą i całym światem:  mieszkanki stolicy wiedzą, jak ważne jest dobre cięcie i szukają salonów, gdzie znajdą fryzjerów z nieprzeciętnym rzemiosłem w ręku i głową pełną oryginalnych pomysłów. W Tallulah każdy fryzjer dopasowuje pomysł i wykonanie do konkretnej osoby. Może być to asymetryczny bob lub długie, naturalnie zwiewne, cieniowane i podkreślone lekkimi falami włosy w stylu boho. Mogą być to awangardowe, krótkie włosy z asymetrycznymi liniami lub klasyczne cięcia podkreślone geometryczną grzywką zakrywającą np. miejsca, w których włosów jest najmniej.

W Tallulah nie gonimy za modą: nawet najpiękniejsza, najbardziej finezyjna fryzura nie sprawdzi się, jeśli klientka czuje się w niej źle. Włosy mają dodawać pewności siebie i kobiecości, poddawać się stylizacji, a zarazem dobrze układać na co dzień. Strzyżenie damskie powinno łączyć w sobie wygodę, piękno, dopasowanie do twarzy kobiety i zarazem jej osobowości. Warto pamiętać o czymś jeszcze: włosy regularnie podcinane nie tylko lepiej się układają, ale też lepiej rosną i są w lepszej kondycji – systematycznie strzyżenie damskie polecamy więc zarówno paniom, które chcą utrzymać jeden rodzaj długości włosów, jak i tym, które chcą swoje włosy zapuścić. Żadna długość nie trwa zresztą u pań wiecznie – dobry fryzjer damski zmysł do zmian zna doskonale i uwielbia go wspierać.

Strzyżenie damskie w salonie Tallulah w Warszawie

Strzyżenie damskie w Tallulah

Strzyżenie włosów krótkich 

Czy włosy krótkie są nudne? Ależ skąd! To właśnie przy krótkich włosach można bawić się asymetrią i finezyjnym łączeniem różnych długości, nadawać mocne znaczenie grzywce albo wyraźnie akcentować włosy w jednej partii ciała.

Krótkie włosy stały się popularne w latach 20. XX wieku: kobiety coraz bardziej chciały podkreślać swoją niezależność i indywidualność, a krótkie włosy dodawały i wdzięku, i “pazura”. To właśnie wtedy swoją krótką fryzurę pokazała światku pilotka Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która przeleciała nad Oceanem Atlantyckim jako pasażerka, a potem pilotka, ale też amerykańska wokalistka Josephine Baker, która debiutowała na scenie w oryginalnej fryzurze w roku 1925.

W latach 20. rozgrywa się zresztą film Alana Parkera “Bugsy Malone”, w którym 14-letnia Jodie Foster – w charakterystycznych, krótkich włosach – zagrała postać o imieniu Tallulah. I to właśnie na cześć tej roli nazwaliśmy nasz salon!

Strzyżenie włosów średniej długości

Średnia długość to włosy maksymalnie do ramion. Znakomicie sprawdzają się przy gładkich lub falowanych stylizacjach, ale pozwalają się też – choćby dla osób ceniących wygodę lub uprawiających sport – upinać i związywać.

Boom na włosy średniej długości zaczął się we wczesnych latach 30.: kobiety, które chwilę wcześniej odważyły się obciąć na krótko, chciały się czymś wyróżnić. Słynną posiadaczką włosów do ramion była choćby Greta Garbo . W latach 20. słynny fryzjer Marcel Grateau wymyślił też sposób na trwałą ondulację, a tym samym stał się pionierem tzw. “fal marcelowskich”, które nie straciły na popularności do dziś.

Strzyżenie włosów długich

Długie włosy, czyli takie, których długość sięga za ramiona, dają oczywiście mnóstwo możliwości: zarówno fryzjerowi, jak i noszącej taką fryzurę kobiecie. Prosta linia doda klasycznej elegancji, a oryginalne cieniowanie – zwiewności i lekkości. Można łączyć kilka długości albo skontrastować długie włosy krótszą grzywką. A to tylko niektóre, najbardziej oczywiste opcje. Długie włosy, jak doskonale wiedzą panie, wymagają szczególnej pielęgnacji, ale też szczególnego strzyżenia – właśnie dlatego, żeby dobrze się układały i pozwalały ciekawie stylizować na co dzień.

Strzyżenie włosów bardzo długich lub bardzo gęstych

Tego rodzaju włosy wzbudzają często zachwyt i zazdrość, chociaż ich utrzymanie bywa nie lada wyzwaniem. Żeby bardzo długie lub bardzo gęste włosy mogły się dobrze układać i zachwycać pięknem, muszą być bowiem odpowiednio obcięte i dopasowane do twarzy oraz sylwetki. Dobre i regularne strzyżenie poprawia też jakość takich włosów, które z racji swojej objętości i długości mają często tendencję do przesuszenia czy osłabiania na końcach.

STRZYŻEMY DAMSKIE WŁOSY Z FANTAZJĄ

Modne strzyżenie damskich włosów to nie wszystko!

Dobry fryzjer… rozmawia!

Każdą wizytę zaczynamy od rozmowy, czyli konsultacji. Nasi fryzjerzy chcą jak najwięcej dowiedzieć się o klientce i jej włosach, poprzednich zabiegach (np. koloryzacji), plusach i minusach codziennej pielęgnacji, ale też oczekiwanych efektach i poszukiwanej fryzurze – w tej oczywiście doradzają nasi styliści, sugerując się typem urody, karnacji, osobowością i stylem każdej z pań.

Zabiegi regeneracyjne i wzmacniające

Oprócz umycia włosów zawsze sugerujemy przed właściwym strzyżeniem zabieg pielęgnacyjny. Czasem jest to odżywka, która ułatwia układanie się włosów w czasie strzyżenia, a czasem indywidualnie dedykowana maska – trwa to od kilku do kilkunastu minut.

Stylizacja włosów i modelowanie

Po strzyżeniu włosów czas na efektowne wykończenie. Podczas modelowania włosów nasi styliści rozmawiają o codziennej pielęgnacji w domu i podpowiadają, jak układać włosy na co dzień. Końcowa stylizacja zależy z kolei od oczekiwań klientki – może być to całkowicie gładka fryzura, wzmocnienie loków dyfuzorem i kosmetykami do stylizacji albo zwiewne loki.

Jestem bardzo zadowolona z cięcia. Miła atmosfera, a pani Ania bardzo dobrze dobrała fryzurę do moich potrzeb. Jeszcze tam wrócę 🙂
(Elżbieta W.) 

Cięcie wykonane dokładnie tak, jak oczekiwałam! Dziękuję za miłą atmosferę i profesjonalną obsługę!
(Kamila S.)

Jeszcze nigdy po strzyżeniu moje włosy nie układały się tak fantastycznie. Kasia jest znakomita!
(Marzena W.)

Moje zwykłe, krótkie włosy po świetnym strzyżeniu nabrały charakteru i pazura. Bardzo dziękuję!
(Ania R.)

Strzyżenie damskie – ceny

włosy krótkie: 160 zł

włosy średniej długości180 zł 

włosy długie: 220 zł

włosy bardzo długie lub bardzo gęste: 240 zł

W cenę każdego zabiegu wchodzi: konsultacja, mycie, strzyżenie, pielęgnacja oraz końcowe modelowanie / stylizacja. 

Umów się na wizytę w Tallulah Hair & Beauty – 

najpiękniejszym salonie fryzjerskim w Warszawie

Koloryzacja włosów

Profesjonalna koloryzacja włosów gwarantuje nie tylko piękny kolor, ale też jego trwałość i zdrowie włosów. Sprawdź w Tallulah różne możliwości koloryzacji – od jednolitej po wielotonową, sombre czy balayage. 

Manicure żelowy

Jeśli szukasz sposobu na przedłużenie lub wzmocnienie swoich paznokci, a jednocześnie trwały i piękny kolor, sprawdź nasz manicure żelowy. W Tallulah wykonuje go Ania – wybitna specjalistka techniki żelowej. 

Fryzjer męski

Fryzjer męski doskonale wie, jak zadbać o męskie włosy kompleksowo – od strzyżenia poprzez stylizację aż po pielęgnację. Oferujemy również zabiegi trymowania brody, tuszowania siwizny oraz koloryzacji włosów. 

TALLULAH HAIR & BEAUTY